27 січня, разом з усією світовою спільнотою, Україна вшановує пам’ять жертв Голокосту – мільйонів чоловіків, жінок і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Лише на українських землях жертвами Голокосту стали сотні тисяч представників єврейського народу й інших національностей, тільки за вересень-жовтень 1941 року в Бабиному Яру загинуло близько 34 тисяч осіб, а в найбільшому нацистському таборі смерті Аушвіц поблизу польського міста Освенцим мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.
Попри те, що Голокост відбувся у 1933-1945 роках, ушанування пам’яті жертв цих трагічних подій розпочалося лише у ХХІ столітті, коли Генеральна Асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла резолюцію № 60/7, в якій йдеться: «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цим документом 27 січня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Дату обрано не випадково, адже саме цього дня 1945 року були звільнені в’язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау, у якому загинуло, за різними даними, від 1,5 до 2,2 мільйона людей.
Починаючи з 2012 року, відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 року "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру", Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається і в Україні.
З метою вшанування пам’яті загиблих під час Голокосту та привернення уваги молоді до трагічних подій в історії України та світу в нашому закладі з 27.01.2020 до 31.01.2020 пройшов тиждень, присвячений Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.
Сподіваємося, що тиждень сприяв розвиткові в учнів почуття власної гідності, необхідності протистояти злу, відстоювати власну думку, формувати активну життєву позицію.
|