Понеділок, 06.01.2025, 05:19Вітаю Вас Гість | RSS
Державний навчальний заклад "Шосткинський центр ПТО&...
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 258
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА


    У кожного навчального закладу, як і у людини, є рік і місце народження. Шосткинське  професійно-технічне училище №13 народилося 1 вересня 1971 року. 
     Розташоване у наймальовничішому   куточку міста біля Лазарівського лісу, поряд з виробничим об’єднанням  "Свема”. І місце це було вибране для будівлі невипадково, бо базовим підприємством довгі роки залишалася славнозвісна "Свема”, для якої училище щороку готувало понад 240 кваліфікованих робітників.
 

 
      Першопрохідниками були люди, які вкладали в виховання і навчання учнів і душу, і серце. Це – директор училища Приходько Геннадій Леонідович, заступник директора, а згодом директор – Маковець Валентин Іванович, завуч Дель Людмила Дмитрівна, та викладачі і майстри виробничого навчання: Козлов В.І., Лущик В.Г., Петровська Г.К., Журко Н.М., Кириєвський А.Г., Строкач Л.Г., Овсієнко Г.А. та інші.
   Праця, відповідальність перед батьками й учнями, перед суспільством, бажання робити все якнайкраще, щоб у міру сил і можливостей сприяти національному відродженню України – це було і залишиться головним у діяльності нашого закладу.
    За всі роки існування професійно-технічне училище №13 підготувало   10 000 кваліфікованих робітників, із них понад 6000 для виробничого об’єднання  "Свема”. І треба відмітити, що важливу роль у випуску продукції, яка експортувалась до 30 країн світу, відігравали і наші випускники, які протягом багатьох років поповнювали колектив цього великого на той час підприємства. Багато випускників і зараз працюють на виробничому об’єднанні "Свема”. Деякі з них посідають керівні посади, очолюють власні підприємства.
Протягом багатьох років наш навчальний заклад співпрацює з Шосткинським, Середино-Будським, Ямпільським міськрайцентрами зайнятості Сумської області, Новгород-Сіверським  центром зайнятості Чернігівської області.
   За останні роки училище, зважаючи на потреби ринку праці міста, повністю    перепрофілювалося з хімічного на торгівельно-кулінарне та сфери обслуговування. Таким чином наказом Міністерства освіти і науки України від 10.10.2003 року №686 "Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів” ПТУ №13 реорганізоване в Шосткинський професійний ліцей сфери послуг.
   У 1993 році  відкривається нова  для навчального закладу професія – «кухар, кондитер». Поступово  розширюється матеріально-технічна база. І у 2009 році навчальних майстерень кухарів уже дві.
2007 рік – учні-кухарі посідають перше і третє місця в міському конкурсі «Прошу добавки». У 2008 році Алаєв Віктор нагороджується дипломом на обласному конкурсі кухарів у номінації «Борошняні вироби».
    Після кухарів навчальний заклад одним із перших в області у 1997 році відкриває професії: «бухгалтер сільського господарства», «обліковець, конторський службовець». Власними силами колективу за рахунок позабюджетної діяльності створюється відповідна матеріально-технічна база.
  Надалі розпочинається підготовка операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника.
На базі модернізованої майстерні слюсарної справи ведеться підготовка слюсарів з ремонту автомобілів. Ця професія користується популярністю серед юнаків.
Майстерня перукарів нашого навчального закладу є найкращою в області.
     Вся матеріально-технічна база навчального закладу – це плід кропіткої праці відданих своїй справі педагогів.
   Жодний ярмарок товарів народного вжитку, чи то святковий міський, чи традиційний обласний не проходить без участі закладу.
  Майже одночасно відкривається набір абітурієнтів за мистецькими професіями «перукар», «манікюрниця, педикюрниця», «візажист, візажист-стиліст», «кравець».
   Фахові тижні, конкурси майстерності за цими професіями проходять як «Свято краси».
   2007 рік -  майстри виробничого навчання перукарів Нечуєва Л.В., Шишова І.І. підтверджують своє  звання високого класу і стають лауреатами обласного конкурсу з перукарського мистецтва.
   2007 рік став пам’ятним в історії розвитку ліцею відкриттям професій «офіціантів», «барменів». Кропітка і віддана праця майстрів виробничого навчання зі створення і благоустрою навчальної бази була відзначена у 2009 році, коли майстерня офіціантів посіла ІІ місце в обласному огляді-конкурсі.
    2008 рік – ліцей стає лауреатом рейтингу професійно-технічних навчальних закладів в номінації «Безпека життєдіяльності навчального закладу».
  Декілька років поспіль учні з професій  «кухар, кондитер», «офіціант», «бармен», «манікюрниця, педикюрниця» проходили виробничу практику в санаторії «Ай-Петрі» міста Ялти. Добрі  відгуки від керівництва підприємства в адресу учнів – найкраща відзнака за навчання молоді.
На базі закладу працює навчально-консультаційний пункт Сумського національного аграрного університету, що дає можливість випускникам центру отримувати вищу освіту без виїзду за межі міста.
  Наказом Міністерства освіти і науки України від 30.06.2009р №585 державний навчальний заклад «Шосткинський центр професійно-технічної освіти» був реорганізований із Шосткинського професійного ліцею сфери послуг і Воронізького професійно-технічного училища.  
    Шосткинський центр ПТО має відділення, де проходять практичну підготовку майбутні фахівці - трактористи, водії.
   Навчальний заклад має окремі майстерні виробничого навчання з кожної професії, аудиторії для теоретичного навчання, обладнані за сучасними вимогами, їдальню на 250 місць, актовий зал на 400 місць, 2 великих спортзали, загальною площею 6840 м3. Центр має свій гуртожиток на 144 місця.
  Участь учнівської молоді в гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях допомагає формувати такі риси, як комунікативність, професіоналізм, незалежність у поглядах, орієнтує на здоровий спосіб життя. Тому вже традиційним стало проведення таких масових заходів, як тижні професій, спартакіади, огляди-конкурси художньої самодіяльності.
  Роки молодої незалежної держави стали досить продуктивними для навчального закладу. Маючи досить потужну навчальну матеріально-технічну базу, центр не зупиняється на досягнутому, а продовжує йти вперед, відкриваючи все нові професії, які могли би забезпечити зайнятість населення не тільки міста Шостки.
     Ми постійно вивчаємо ринок попиту професій, в зв’язку з цим на базі нашого закладу відбувається підготовка учнів за новими професіями, які є конкурентоспроможними на сучасному етапі життя.
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту