Понеділок, 06.01.2025, 05:37Вітаю Вас Гість | RSS
Державний навчальний заклад "Шосткинський центр ПТО&...
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 258
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ОЛІМПІАДИ


«Ти можеш!» — повинен нагадувати вчитель учневі.
«Він може!» — повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» — повинен повірити в себе учень.
                                                          В. Шаталов

Історія проведення інтелектуальних учнівських змагань в Україні нараховує більше 50 років. Першими на початку 60-х років ХХ століття було започатковано проведення олімпіад з математики, а через декілька років з фізики. Поступово змагання почали поводитися з усіх базових дисциплін, що вивчаються у загальноосвітніх навчальних закладах.

Основними завданнями учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів з навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, олімпіад зі спеціальних дисциплін та конкурсів фахової майстерності є:
•    стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді;
•    виявлення, розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги в опануванні обраною професією, залучення їх до навчання у вищих навчальних закладах;
•    реалізація здібностей талановитих учнів;
•    формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя;
•    підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, формування в колах учнівської молоді навичок дослідницької роботи;
•    популяризація досягнень науки, техніки та новітніх технологій;
•    підбиття підсумків роботи факультативів, гуртків, секцій, учнівських наукових товариств;
•    активізація всіх форм позакласної роботи з учнями;
•    підвищення рівня викладання навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, фахової підготовки учнів.

У нашому навчальному закладі олімпіади  з базових навчальних та спеціальних дисциплін  проводяться щорічно:
І етап –  училищні;
ІІ етап –  обласні;
ІІІ етап –  державні.

Організація  проведення І етапу олімпіад

 Створюється  оргкомітет з проведення І етапу олімпіад з кожного предмета.  До оргкомітету обов’язково  включають  директора   закладу, заступників  з   навчальної, виробничої роботи,  методиста та   педагога, який викладає цей предмет.
Завдання для учасників олімпіад готують комісії, склад яких затверджується наказом  директора навчального закладу. З графіком  та умовами проведення олімпіад обов’язково ознайомлюють учнів та  доводять відповідну інформацію  до відома батьків.

                        

Перелік документів, необхідних для організації олімпіад:

  • Наказ «Про проведення І етапу Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних дисциплін у ________н.р.».
  • Завдання олімпіад.
  • Протоколи олімпіад.
  • Роботи учасників олімпіад.
  • Аналіз типових помилок.
  • Звіти про проведення олімпіад.
  • Заявки на участь у ІІ етапі олімпіад.
  • Наказ «Про підсумки І етапу та  участь у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних дисциплін у _______н.р.».
  • Рішення  методичних комісій    про затвердження олімпіадних завдань.

Поради учневі, який готується до участі в олімпіаді

      1. Перш ніж почати підготовку до олімпіади, варто обладнати місце для занять: прибрати зайві речі, зручно розташувати потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці тощо. Психологи вважають, що добре ввести в такий інтер'єр для занять жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Не треба переклеювати заради цього шпалери або змінювати штори, досить якоїсь картинки в таких тонах, що зрештою можна зробити і самому, використовуючи, наприклад, техніку колажу.
     2. Готуючись до олімпіади, корисно складати план.
Для початку добре визначити, хто ти – «сова» чи «жайворонок», і в залежності від цього максимально завантажити ранкові   або вечірні години. Складаючи план на кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні будеш вивчати. Не взагалі: «Небагато позаймаюсь», а що саме сьогодні будеш учити, які саме розділи й якого предмета. Звичайно, добре починати – поки не втомився, поки «свіжа» голова – з найважчого, з того розділу, що гірший за все. Але буває і так, що вчити не хочеться, у голову нічого не йде. Коротше, «немає настрою». У такому випадку корисно почати, навпаки, з того, що знаєш краще, з того матеріалу, який тобі найцікавіший і найприємніший. Можливо, поступово справа піде.
     3. Обов'язково варто чергувати роботу та відпочинок, скажімо, 40 хв. занять, потім 10 хв. – перерва. Можна в цей час вимити посуд, полити квіти, зробити зарядку. Готуючись до олімпіади, не треба прагнути до того, щоб прочитати і запам'ятати весь підручник. Корисно повторювати матеріал за питаннями. Прочитавши питання, спочатку згадай і обов'язково коротко запиши усе, що ти знаєш з цього питання, і лише потім перевір себе за підручником. Особливу увагу зверни на розділи чи глави параграфа підручника, на правила і виділений текст. Перевір правильність  визначення понять, основних фактів. Тільки після цього уважно, повільно прочитай підручник, виділяючи головні думки, - це опорні пункти відповіді.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту