Обліковці з реєстрації бухгалтерських даних – це професіонали, без яких в сучасних умовах не може функціонувати жодна фінансова установа.
Обліковець – працівник, який займається реєстрацією господарських даних, забезпечує оптимальну економічну діяльність господарства через здійснення суворого обліку.
Потреба в обліку доходів і витрат, а також у регулюванні грошових потоків постійно зростає. Це багато в чому визначає високу популярність професії обліковця в наші дні. Фахівці фінансового сектора економіки дотепер залишаються найбільш потрібними на ринку праці та трудяться практично в усіх галузях господарства, сфери послуг, фінансових та наукових установах.
Обліковець на підприємстві - не тільки потрібна, але й авторитетна людина, пов’язана з прийняттям усіх рішень, що стосуються фінансово-господарської діяльності.
Професія обліковця передбачає володіння комп’ютером на належному рівні для ефективної роботи в спеціалізованих пакетах автоматизації обліку.
Сучасний обліковець з реєстрації бухгалтерських даних перевіряє і систематизує одержані первинні документи за формою та змістом, готує проміжні розрахунки, необхідні для здійснення обліку господарських операцій, підраховує підсумки і складає встановлену звітність, відомості та зведення, вживає необхідні заходи з використання сучасних технічних засобів.
Саме тому обліковець має вільно володіти комп’ютером, спеціальним програмним забезпеченням та виконувати обов’язки оператора комп’ютерного набору: набирати й обробляти інформацію на комп’ютері відповідно до поставлених вимог; сортувати матеріали, формувати пакети документів, оперувати з файлами, консолідувати данні звітів; виконувати арифметичні розрахунки, складати таблиці; вести бази даних, заповнювати форми, виконувати друк документів; стежити за станом комп’ютера, монітора, принтера й інших засобів.
У роботі обліковців є безліч плюсів:
• Розвивається логічне мислення.
• Виробляються професійні навички.
• Поліпшується самодисципліна.
• Постійно опрацьовується потік нової інформації.
• Стабільність у роботі.
• Постійне спілкування.
• Можливість працювати на себе.
Ставши гарним фахівцем, Ви можете взяти на обслуговування однієї або декількох фірм. При цьому Ви будете самі розпоряджатися своїм часом, а як наслідок цього – Ваш дохід зросте. А якщо задумаєтеся про відкриття власного бізнесу, усі бухгалтерські тонкощі будуть Вам підвладні.
ПЕРСПЕКТИВИ ВИПУСКНИКА
Найбільш завзяті представники професії, постійно підвищуючи свою кваліфікацію, обов’язково стають аудиторами, фінансовими директорами, директорами з економіки та фінансів або відкривають власний бізнес - аудиторську чи консалтингову фірму.
Навчальні предмети для опанування даною професією:
- Бухгалтерський облік
- Економіка підприємства
- Основи статистики
- Фінанси
- Інформаційні системи і технології в обліку
- Охорона праці
- Основи оподаткування