7 листопада в рамках проведення Тижня української мови та літератури з метою формування в учнів світоглядного образу України як держави славного історичного минулого та самобутніх національно-культурних надбань, що мають високе європейське та цивілізаційне значення, відбувся позакласний захід - гра-квест «Україна незвідана: у пошуках скарбів», який підготувала й провела викладач української мови та літератури І.О. Мехедок.
У грі-квесті взяли участь дві команди - «Мандрівники» та «Літописці». Учасники квесту повинні були віднайти заховані скарби нашої країни, які потім би підказали їм, який скарб для нашої країни є найціннішим. А щоб отримати ключі до скринь зі скарбами вони виконували різноманітні завдання: співали Гімн України, українські пісні, пригадували гетьманів, президентів країни, видатних митців, називали рослини-символи, міста, річки, розказували легенди, читали вірші тощо.
Під час заходу учасники та глядачі дізналися про матеріально-духовні скарби, створені українським народом від давнини до сучасності; пригадали історичне минуле України, особливості її природи, культури, побуту й духовного життя. Усі учні з задоволенням виконували різноманітні завдання. А сам захід пройшов креативно та цікаво. Учасники команд показали себе гравцями, які добре обізнані з історичною та культурною спадщиною України, її надбаннями. І хоча команда «Мандрівники» посіла І місце, переможених у грі-квесті не було. Адже того, хто знає, любить і цінує свою країну, її історію, мову та культуру, неможливо перемогти.
А що ж із найціннішим скарбом України? Чи віднайшли його гравці? Звичайно, адже найбільший скарб України, і в цьому переконалися учасники гри-квесту, – це її народ!
|