Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище за цінність здоров’я та життя працівника. Наприклад, тема Всесвітнього дня охорони праці у 2020 році присвячена проблемі насильства й домагань на робочому місці, що є серйозною та постійною загрозою здоров’ю і безпеці працівників, а також продуктивності й репутації організації.
За оцінками Міжнародної організації праці (МОП) щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які призводять до відсутності працівника на робочому місці протягом більше 3 днів, і понад 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день у світі помирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5 000 осіб, за рік - від 2 до 2,3 мільйона осіб.
Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Уперше він відзначався у 2003 році.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.
У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.
В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно з Указом Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
Отже, усі дотримуйтесь правил з техніки безпеки!
|