Субота, 27.04.2024, 13:23Вітаю Вас Гість | RSS
Державний навчальний заклад "Шосткинський центр ПТО&...
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 258
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА (КАТЕГОРІЇ А, В, С)


 

 
    Професія «тракторист-машиніст» - найпоширеніша серед сільських жителів. Перелічити усі обов’язки тракториста нелегко. Для нього протягом цілого року є робота. У тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці. Трактор не просто виконує якусь одну роботу. Поєднуючись з іншими сільськогосподарськими машинами і знаряддями, він щоразу перетворюється: з плугом - він орач, з причепом - транспортний засіб, з комбайном - збиральна машина. Трактор сіє, вносить добрива, жне, викачує воду, прокладає траншеї, корчує дерева, обслуговує ферми... Крім цього, він бере безпосередню участь у збиранні різних сільськогосподарських культур. Усе, що вирощено у полі, повинно бути зібрано в короткий термі
 
н, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу.
 

     У ДНЗ «Шосткинський центр ПТО» матеріальна база для підготовки з професії "Тракторист-машиніcт сільськогосподарського виробництва (категорії "А”, "В”, "С") одна з найкращих в області серед професійно-технічних навчальних закладів. У нас є обладнані та оснащені всім необхідним кабінети, майстерні, лабораторії, автотрактородром, де учні отримують теоретичні знання, початкові вміння та навички з водіння тракторів та автомобілів. Практичне навчання з водіння тракторів, проводиться на тракторах таких марок Т-40АМ, ЮМЗ-6Л, Т-150К, ДТ-75В. Після закінчення занять, учні можуть відвідувати гурток технічної творчості, де виготовляють сільськогосподарські агрегати та технічні вироби, моделі сучасної техніки.

Термін навчання:
• На базі 9-ти класів – 3 роки.
• На базі 11-ти класів – 1,5 років.

Спеціаліст цієї професії знатиме: трактор, комбайн, автомобіль, машини, що виконують меліоративні роботи, всі причіпні й начіпні машини; ознаки і причини найбільш поширених несправностей, які виникають в процесі експлуатації, систему технічного обслуговування, виконувати слюсарно–монтажні роботи (розбирати машину, ремонтувати деталі або замінювати їх новими, складати окремі вузли тракторів, автомобілів, різних сільськогосподарських машин); користуватися робочим інструментом, технологічними картами з організації і технології виконання сільськогосподарських і ремонтних робіт, розумітися на контрольно-вимірювальних приладах.
  Тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва вмітиме: управляти різними видами тракторів, прибиральними комбайнами, вантажними машинами. Стежити за їх технічною справністю і здійснює нескладний ремонт техніки. Виконувати оранку, посів, прибирання, транспортування урожаю тощо. В ході роботи спостерігати за показаннями приладів, прислухатися до роботи двигуна, стежити за станом машини.


Області застосування професійних знань:
  Професія висококваліфікованого тракториста-машиніста сільсько-господарського виробництва є гарантією працевлаштування, адже потреба в спеціалістах за цією професією незмінна, особливо у сільській місцевості. В період посівної і прибиральної компанії робочий день не нормований. Розмір заробітку висококваліфікованого тракториста складає від трьох тисяч гривень та більше і залежить від його кваліфікації, а також визначається формою власності та спеціалізацією господарства, де він працює.

Навчальні предмети для опанування даною професією:

  • Агротехнологія
  • Трактори
  • Основи слюсарної справи
  • Сільськогосподарські машини
  • Комплексна система технічного обслуговування i ремонту сільськогосподарської техніки
  • Правила дорожнього руху
  • Основи безпеки руху
  • Охорона праці
  • Основи технічного креслення
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту